Polikarbonat Çatı Kaplamanın Avantajları

Bir bina inşa etmek istediğinizde, uzun süre dayanacak en güçlü ve en dayanıklı polikarbon çatımalzemeyi kullanmak istersiniz ve yakında herhangi bir hasar veya en kısa zamanda yapılması gereken herhangi bir hasar için endişelenmenize gerek kalmaz. Çevresel gereklilikleri destekleyen ve aynı zamanda mekânda yaşayanların beklentilerini karşılayan bir malzemeye ihtiyacınız var. Böyle bir malzeme polikarbonattır.

 

Hem konut hem de ticari çatı uygulamalarında kullanılabilecek bir malzemedir; ancak, yalnızca gereken şeffaflık veya yarı saydamlığın gerekli olduğu yerlerde. Eviniz, seranız ya da ışığın memnuniyetle karşılanabileceği herhangi bir ticari uygulama, tamamen ya da kısmen, polikarbonat çatılar en iyi seçenek olabilir. Polikarbon levhaları ihtiyacınıza cevap verecek en üstün özelliklere sahiptir.

 

Polikarbonat Kesinlikle Koruyucudur

 

Bir binanın çatısı, onu doğanın kuvvetlerinden koruyan yapının savunma sistemidir. Fırtına, dolu, yağmur, taş veya başka herhangi bir darbeye yol açabilir, polikarbonat levha çatılar herkesin zarar görmesini önleyebilir.

 

Camın çarpma direncine 200 kat sahiptir ve her türlü kuvvete karşı tamamen sağlam bir malzemedir. Ayrıca, kırılması çok zordur, bu da binaya giren hırsızların daha düşük olasılıkları anlamına gelir. Pencereleriniz de bu malzemeden yapılmış olduğunda, hırsızların mekânınıza girebilme olasılıklarını neredeyse tamamen ortadan kaldırır.

 

Polikarbonat Enerji Verimliliğini Destekler

 

Saydam olduğundan gün boyunca maksimum güneş ışığına izin verir, bu da yapay aydınlatmayı daha uzun süre açma ihtiyacını azaltır, böylece enerji faturalarını azaltır. Ayrıca, doğada yalıtkandır. Böylece, kışlar sırasında, ısı alanı içerde tutarak ısı içinde kalır ve yazlar boyunca, alan serin tutulur. Bu kurulacak herhangi bir ek enerji ürününe olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Böylece polikarbonat levha enerji ve para tasarrufu açısından en iyi seçenek olduğunu kanıtlamıştır. Başlangıçta maliyetli olduğunu bulsanız bile uzun vadede kesinlikle maliyet etkin olduğunu kanıtlayacaktır.

 

Polikarbonat Estetik Açıdan Hoş

 

Polikarbonat tamamen saydam olarak mevcuttur veya dekoratif ve yarı saydam bir etki vermek için dokularla oyulmuştur. Ayrıca, yapınızın geri kalanını karıştırmak veya zıt bir şekilde tamamlamak için seçebileceğiniz çeşitli temel renklerde mevcuttur. Bunların hepsi cam veya benzeri malzemelerde mümkün değildir. Ayrıca oldukça esnektir, yani tavanınızı istediğiniz şekilde şekillendirebilirsiniz.

 

Temel kare, dikdörtgen ve üçgen çatı çatıların yanı sıra, şeffaf / yarı saydam kubbeli veya yuvarlak şekilli çatılarda da olabilir. Tüm bu esneklik ve seçim hem mimarlar hem de tasarımcılar için en çok tercih edilen seçenek haline getirmiştir. Yukarıda belirtilen faydaların yanı sıra, elde edebileceğiniz çok daha fazla şey var. Materyal kesinlikle hafif, dayanıklı, kırılmaz, aleve dayanıklı ve UV ışınlarına dayanıklıdır. Tek bir malzemeyle harmanlanmış bütün bu niteliklerin başka yerde bulunması imkânsızdır.

 

Deforme Olmaz

 

PVC çatı kaplamalarının aksine, Polikarbon polikarbonat kolayca deforme olmaz veya solmaz. Çok daha yüksek bir yumuşama sıcaklığına sahiptir. Çatı panelleri, hava etkisinden dolayı solmayan çeşitli renklerde gelir. Bu nedenle, bu levha hem soğuk hem de sıcak havalarda iyidir.

 

Daha Az Maliyet

 

Polikarbonat paneller, cam gibi malzemelerden daha ucuz ve hafiftir. Hafiflikleri, kurulumu kolay ve daha az zaman alan hale getirir, bu nedenle kurulum sırasında ortaya çıkan işçilik maliyetlerini azaltır. Daha hafif çatı kaplaması, cam çatı kaplamadan daha hafif bir çerçeveye ihtiyaç duyar; ahşap, alüminyum veya çelik gibi. Bu yine malzeme ve montaj maliyetlerini düşürür.

 

Polikarbonat Sizin için Uygun mu?

 

Satın alma işleminizden tamamen memnun kalmanızı istiyoruz. Polikarbonatın planladığınız iş için doğru malzeme olup olmadığından hala emin değilseniz veya polikarbonat hakkında başka sorunuz varsa lütfen bize ulaşın! S

 

izden haber almayı ve ihtiyacınız olanı aldığınızdan emin olmak için size uzmanlığımızı ve rehberliğimizi sunuyoruz.