Polikarbon Seraların Avantajları

Son yıllarda Polikarbon Polikarbonat seralar giderek daha popüler hale geldi ve seraları polikarbon seraörtmek için kullanılan ana malzeme olarak camı sollamaya hazır görünüyor.

 

Daha İyi Yalıtım

 

Polikarbon levhaların belki de en önemli tarafı, seranıza normal bir cam seraya göre daha iyi yalıtım özellikleri sağlamasıdır. Plastik, camdan daha iyi ısı tutma özelliklerine sahiptir ve polikarbonat malzeme camdan daha az ısı kaybedilir. Bu genel olarak ucuz polikarbon seraların geleneksel seralardan daha yüksek ortalama sıcaklığa sahip olduğu anlamına gelir. Bu bitkileri daha sıcak tuttuğu ve çalıştırması çok daha düşük maliyetli olduğu için kesinlikle şarttır. Bu iyileştirilmiş ısı tutma, bir seranın genel performansı ve etkinliği için kilit öneme sahiptir.

 

Uzun Ömürlü

 

Polikarbonat malzemelerimizin özellikleri zamanla daha uzun süre dayanacağı anlamına gelir. Materyal ayrıca camdan daha güçlüdür. Polikarbonat camdan daha hafiftir, takılması ve taşınması çok daha kolaydır.

 

Cam levhaların değiştirilmesi, doğru boyutta bulunması gerektiğinden, polikarbonat levha ların değiştirilmesi çok daha kolaydır. Sera oluşturma konusunda cam karmaşık bir bileşendir ve çok fazla beceri ve dikkat gerektirir, bu nedenle genellikle uzmanlar tarafından yapılır. Polikarbonat bir seranın değiştirilmesi çok basittir, camları kırma endişesi duymadan gerekli onarımları kendiniz yapabilirsiniz.

 

Dayanıklı

 

Camdan farklı olarak Polikarbon polikarbonat, diğer hasar belirtilerini kırmadan ya da göstermeden, futboldan, dolu taştan ve hatta kayalardan gelen darbelere dayanabilir. Dışarıda oynamayı seven çocuklarınız veya torunlarınız varsa bu idealdir. Cam seralarda, potansiyel cam kırılmaları ile her zaman bir risk unsuru vardır. En dikkatli bahçıvanlar bile yanlışlıkla camları kırabilir!

 

Daha İyi Işık Difüzyonu ve UV Koruması

 

Polikarbonat camdan daha ince olduğu için, standart camdan daha iyi ışık dağılımı sağlar, yani ışığın seraya daha eşit yayılması anlamına gelir. Seradaki tüm alanlar, büyümenin anahtarı olan eşit miktarda güneş ışığı göreceğinden, bitki yetiştirme açısından büyük avantaj sağlar. Seralarda, polikarbonat levhalar bitkileri daha yükseğe taşıma veya herhangi bir yapay aydınlatma kullanma ihtiyacını ortadan kaldıracaktır. Ek olarak, polikarbonat doğal bir ultraviyole filtredir, yani bitkilerinizi aşırı maruz kalmadan zararlı radyasyona karşı korur.

 

Uzatılmış Büyüme Sezonu

 

Polikarbonat malzemelerin yararları, esasen uzun bir büyüme mevsimi olan bir seranın genel performansı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Bu, tüm yıl boyunca bitki ve sebzelerinizden daha fazla yararlanmanızı sağlar.

 

Uzatılmış bir büyüme mevsimi, yatırım yaptığınız her zaman ve para için daha fazla sebze veya meyve toplamanıza olanak sağlar. Doğal olarak uzatılmış bir büyüme mevsimi, daha az yapay ısınma anlamına gelir; elektrik, para ve en önemlisi zamandan tasarruf!

 

Sınırsız Şekil ve Büyüklük

 

Dikkate alınması gereken ek bir avantaj, polikarbon seraların çok sayıda şekil ve büyüklükte olmasıdır. Modüler bir tasarım, ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, bahçenizin herhangi bir yerine böyle bir yapıya sığdırmanıza olanak sağlar.

 

Daha Hızlı Kurulum

 

Bir diğer önemli avantaj, plastik seraların nispeten hızlı bir şekilde monte edilebilmesidir. Hızlı ve basit bir montaj yapmak istiyorsanız, Polikarbon polikarbonat sera genellikle sadece bir gün sürer. Benzer büyüklükteki bir cam sera, profesyonel montaj gerektiren bazı seralarda daha fazla zaman ve emek gerektirir.

 

Daha Özelleştirilebilir Çerçeve

 

Genel olarak konuşursak, polikarbonat seralar ahşap bir çerçeveye sahiptir ve cam seralar çelik bir çerçeve kullanır. Ahşap bir çerçeveyle, bakımınızı basitleştirmenin yanı sıra stilinizi kontrol etmenin yanı sıra, kendinizi boyayabilir ve işleyebilirsiniz.

 

Metal çerçeveler ise renklerle ön işleme tabi tutulma eğilimindedir ve kendinizin süslemesi daha zordur. Polikarbon polikarbonat sera levhalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bize ulaşın.